پیام مدیر عامل

پیام مدیر عامل :

استان خوزستان از جهت پتانسیل و قابلیت های صنعتی در كشور بی نظیر و در منطقه نیز ممتاز است؛ همین مسئله باعث شده تا تمرکز بسیاری از صنایع بزرگ کشور بر روی این استان باشد؛ صنایعی که چرخ اقتصاد کشور را می چرخانند اما در زمینه تولید و اشتغال برای منطقه بسیار محتاط و عصا به دست حرکت می کنند. در همین راستا می توان یکی از اصلی ترین شاخص های اقتصاد در کشور را بحث تولید و اشتغال همراه آن دانست؛ افزایش تولید بومی در نگاه اول به معنای رونق چرخ اقتصاد منطقه و در ادامه به افزایش شاخص های عدالت اجتماعی و قدرت اقتصادی جامعه منتج می شود.
تولید و اشتغال در امر اقتصاد به ویژه اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری بسیار حایز اهمیت است. در این زمان از میان صنایع فعال در سطح کشور بدون شک صنعت خودرو به عنصری جدا نشدنی از زندگی انسان امروزی تبدیل شده است به گونه ای که صاحبان و دست اندر کاران این حوزه شبانه روز در تلاش هستند تا در کنار رقابت و پیشی گرفتن از یکدیگر، سطح کیفی و چهره زندگی انسان را بالا ببرند، در همین راستا توسعه صنعت خودروسازی با تكیه بر فرآیند‌های دانش‌محور و بومی می تواند به عنوان یكی از مولدترین صنایع كشور، فضای مناسبی را به لحاظ كسب‌وكار ایجاد كند و با مشاركت پایدار سرمایه گذاران در كنار جلب رضایت مصرف كنندگان، سهم استان را در بازارهای داخلی ارتقا بدهد.
نیازمندی استان خوزستان به یک پروژه صنعتی، صنفی، تخصصی و نمایشگاهی در حوزه صنعت خودرو مدت زیادی است که احساس می شود؛ به همین منظور مجموعه صنعتی خلیج فارس به دنبال این است تا بتواند در کنار فراهم سازی بستر مناسب برای حضور و گردهمایی هدفمند فعالان این حوزه در یک مجموعه متمرکز، انسجامی خاص به صنعت نمایشگاهی و تولید قطعات خودرو در استان ببخشد و از سوی دیگر نیز با راه اندازی آموزشگاه های فنی و حرفه ای به تولید نیروی متخصص و کاربلد برای استان بپردازد.
امیدوار هستیم تا در مجموعه صنعتی خلیج فارس، دو مقوله مهم علم و صنعت را در کنار یکدیگر به پیش ببریم و با فراهم ساختن فضای مناسبی برای جذب نیروی تعلیم دیده در این مجموعه سهمی نیز در افزایش شاخص های استان خوزستان در زمینه فرصت های شغلی داشته باشیم.

حسن سبحه . مدیر عامل ناحیه صنعتی شهر خودرو خلیج فارس

فهرست