نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: متأسفانه در این زمان عده‌ای در کشور به دنبال این هستند تا نیروی جوان کشور را نسبت به تولید و فعالیت صنعتی دلسرد کنند.

حجت‌الاسلام سید محمد نبی موسوی فرد پیش از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم اختتامیه رویداد ملی فن آورانه صنعت قطعه‌سازی خودرو، اظهار کرد: تنها مسیر پیشرفت در کشور رونق تولید است و نباید بگذاریم عده‌ای خاص در کشور در راستای حفظ صندلی و جایگاهشان افکار عمومی را نسبت به فعالیت اقتصادی ناامید کنند.

وی با اشاره به توان و هوش جوانان ایرانی در عرصه صنعت و تولید ملی، تصریح کرد: متأسفانه در این زمان بسیاری از صنعتگران فعال در کشور با مشکلات و دست‌اندازی‌های بسیاری مواجه هستند، مسئولان دولتی باید تلاش کنند تا موانع پیش روی این افراد برچیده شود.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان اظهار کرد: در این زمان مجموعه ناحیه صنعتی، خدماتی و نمایشگاهی خلیج‌فارس که در اهواز مستقر شده است، بستر لازم را برای حضور صنعتگران جوان فراهم کرده است و چنین حرکت‌هایی باید مورد حمایت دولتی قرار بگیرند.

صنعت خودرو از فاز مونتاژ خارج شود

یحیی میرزایی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان نیز با حضور در این مراسم عنوان کرد: این رویداد با همکاری ناحیه صنعتی خلیج‌فارس و پارک علم و فناوری استان برگزار شد؛ هدف از برگزاری این رویداد در اصل محک زدن استان در زمینه تولیدهای صنعتی است که مورد استقبال فراوانی نیز قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا ۲۵ طرح و ایده صنعتی در شاخص‌های مشخص شده برای دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این میان سه طرح به عنوان طرح‌های برتر استان شناسایی شدند.

میرزایی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی پارک علم و فناوری استان انجام گرفته است تا از این پس نیز از طرح‌های ارائه شده حمایت لازم صورت بگیرد.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان گفت: در این زمان یکی از ارکان توسعه صنعت خودرو در بازارهای جهانی این است که این صنعت در کشور از حالت مونتاژ خارج و به حیطه‌های نوآورانه وارد شود.