جمال عالمی نیسی گفت: ناحیه صنعتی خلیج فارس امیدواری های بسیاری در حوزه تولید قطعات خودرو در استان ایجاد کرده و فعالیت این مجموعه نوید بخش روزهای روشن در این حوزه است.

جمال عالمی نیسی، فرماندار اهواز در گفتگو با خبرنگار فصل اندیشه عنوان کرد: با توجه به اهمییت تولید و اشتغال در ناحیه صنعتی، خدماتی و نمایشگاهی خلیج فارس، فرمانداری اهواز از همان ابتدای فعالیت این مجموعه در جریان روند احداث آن بوده است.

وی با اشاره به حمایت فرمانداری اهواز از مجموعه هایی که در زمینه تولید و اشتغال قدم برمی دارند، گفت: در این زمان سرمایه های بسیاری در حوزه صنعت در استان خوزستان وجود دارد به همین دلیل باید تلاش بسیاری صورت بگیرد تا با حمایت های دولتی از این چنین مجموعه هایی، حوزه های مختلف تولید صنعتی در استان را فعال کنیم.

عالمی نیسی تصریح کرد: معمولا در خوزستان از سرمایه گذاران و افراد فعال در حوزه صنعت که به دنبال توسعه این بخش و تولید داخلی هستند، حمایت خاصی صورت نمی گیرد و همین مسئله برخی از این فعالان را نا امید می کند اما خوشبختانه در مجموعه شهر خودروی خلیح فارس عزمی جدی برای تولید بومی و اشتغال وجود دارد.

وی با بیان اینکه مجموعه شهر خودرو همانند سایر مجموعه های صنعتی در استان مشکلاتی را پشت سر گذاشته است، گفت: امیدوار هستیم تا هر چه سریع تر این مجموعه وارد فاز تولید شود. به صورت کلی این ناحیه صنعتی امیدواری های بسیاری در حوزه تولید قطعات خودرو در استان ایجاد کرده و فعالیت آن نوید بخش روزهای روشن در این حوزه است.

فرماندار اهواز همچنین با اشاره به اختلافات ایجاد شده در خصوص مالکیت برخی از زمین های این مجموعه با شرکت نفت گفت: قانون در این چنین پرونده هایی تصمیم اصلی را می گیرد و در خصوص مجموعه شهر خودرو اداعای مالکیت شرکت نفت رد شده است.